29. Rómovia hrajú deťom

21.04.2022

.Po desiatich rokoch sa v Seredi opäť uskutočnil charitatívny koncert pod názvom Rómovia hrajú deťom. Cieľom bolo pomôcť skvalitniť život malým slovenským pacientom s onkologickým ochorením. Autor podujatia Ján Bihari vysvetľuje motívy pomoci takto:  "Dva roky bol rezonujúcou témou v médiách Covid, teraz tu máme vojnu na Ukrajine a tak sa naše deti, ktoré trpia ťažkou onkologickou diagnózou dostali do úzadia. Slovenskí detskí pacienti ale potrebujú stále našu pomoc a preto sme sa rozhodli zorganizovať dobročinný koncert, ktorý bude odvysielaný na sociálnych sieťach."

 Na tomto charitatívnom podujatí vystúpilo 7 najväčších hviezd rómskej hudobnej scény bez nároku na honorár.  Organizátor podujatia občianske združenie Fandíme Slovensku uvádza, že pandémia covid-19 ešte viac izolovala už dosť izolované onkologicky choré deti. "Nenecháva nás to chladnými a radi by sme všetkým deťom bez rozdielu etnickej príslušnosti aspoň trochu spríjemnili dlhý pobyt v nemocnici. Touto cestou chceme osloviť slovenskú verejnosť, aby spolu s nami prispela do  charitatívnej zbierky, ktorú otvoráme na Deň Rómov a ukončime ju symbolicky na Deň Detí." 

Pomôcť dobrej veci teda môže každý cez portál Darujme.sk. Peniaze zozbierky poputujú n.o. Deťom s rakovinou. Financie budú použité na nákup infúznych a injekčných púmp, aby mohli byť onkologicky choré deti aj počas liečby mobilné. "Počas pandémie Covid-19 sme sa zabudli usmievať, snažia sa nás neustále rozdeľovať a čo viac môže ľudí spájať k dobrým činom, ak nie rómska hudba. Rómski hudobníci, speváci, speváčky si uvedomujú mieru solidárnosti a spoločenskej zodpovednosti. Preto apelujeme a prosíme srdcia všetkých dobrých ľudí o zapojenie sa do tohto charitatívneho projektu, aby sme spolu deťom vrátili nádej, pomohli čo najviac deťom Slovenska," prosí Ján Bihari.

Príspevok si môžete pozrieť v archíve RTVS.